за нас – про Gear & пренос

Ние сме тука да ви помогне да добиете делови и стручни услуги ви се потребни.

Нашата компанија е основана во 1997 и е одговорен за обезбедување на извонредни услуги, Делови, нови, користени и повторно изграден поцелосно, Eaton, Роквел, Мек, Spicer, Дана, ПТК, Fabco, Marmon-Herrington, ZF, Isuzu, нов процес, Кларк, Борг Варнер, Алисон, Ford, меѓународен, NAVSTAR, IHC, Oshkosh, FWD, Mercedes, Muncie, Челзи, менувачи, диференцијали, прстен и крило, задниот крај, запчаници, случаи трансфер, волан брзини, моќ полетување единици, PTO, вретена, оска поправка домување, axle shaft and axles ever since.

Our specialty is rebuilding state of the art units for any industry.

Нашите редовни клиенти особено го цениме нашите наградуван, корисен сервис и делови сектори, како и нашите пријателски, professional sales staff.

Meet Our Team

Кристина
КристинаИзвршен асистент
Кристина игра клучна улога тука, во нашата работна сила, таа е со нас од 2002 и управува со ден-за-ден на канцеларијата. Претежно работи со сопственикот себе. Таа започна како делови тркач и одработил својот пат. Таа е позната како движење до жена и секогаш е подготвен да им помогне и да ги пронајдете одговорите ви се потребни. Не многу оди преку без Кристина знае за тоа и што е можно.
Дон
Донгосподар техничар
Дон има 31 години искуство и е со со Про Gear & пренос од 1999. Тој е ASE сертифициран мајстор техничар за средни и тешки камиони,. Тој се обучени од страна на RoadRanger академија во Eaton Fuller менувачи и е исто така експерт во Челзи поправка PTO. Кога ви треба помош во суспендирање на Вашиот менувачи del Torrente, Дон е експерт за да се јавите.
Павле
ПавлеГлавен менаџер
Нашите продажба доведе Павле го правеле тоа со години. Знаејќи секој дел внатре и надвор, тој брзо може да се идентификуваат вашиот del Torrente, или дел и се тоа да ви се врати нагоре и работи во ниеден момент станот!

Ние се наоѓа во: Про Опрема и Пренос Inc. 906 St запад Гор. Орландо, ет. 32805. 407-872-1901 Дајте ни повик во секое време Пон – Пет 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне Est. Ние ќе бидеме среќни да ви помогне во било кој начин.