Роквел Meritor Менувач колекции & Прстен и крило

Ние можеме да им Роквел Meritor делови и прирачници служба на барање!

Meritor логотопогонска оска резервни линија на производи Meritor ве поддржува со полн спектар на резервни делови и склопови. Ние нудиме делови, сервис и поправка формираат најновите тандемска оска на оски кои биле околу со децении. Спирален диск и Управувано Брзини, Внесете Валове и Thru Валове страна Брзини, Крило Брзини и пајаци.

Тестирано за Вашето возила Комерцијални одделение

Прстен и крилоНашите круна тркала и крило опрема одат преку детални испитувања и се дизајнирани, произведени во исти комплети за оптимални перформанси и намалување на абење. Ова значи дека вашиот купени делови ќе ги исполни стандардите за Роквел Meritor дека оригиналните производители фондови.

апликација:

тркало круната & крило на повеќето нагласи делови од возилото уредување на овие две е познат како хипоциклоиден. Хидростатско диск работи со или монтирање на стандард хидрауличниот систем хардвер врз резервоар со прикачен хидраулични мотор или со заклучување на сместен хидраулична пумпа & мотор за механичка оска.

Тие се користат за одржување на движење напред, да се задржи оваа динамика и излез вратило диск страни покрива се отстранети & запчаникот и круна тркалата се целосно заменети со диференцијален.

оска Апликации:

 • Врз патниот Linehaul и on-автопат
 • Автобуска, Транзит и моторни тренер
 • Специјалност и Оф-автопат
 • воени

Има шкафчиња и повеќе за погонските оски на комерцијални возила

 • Freightliner
 • Peterbilt
 • Kenworth
 • Мек
 • Форд и ГМ

Премиум резервни производи:

 • Целосно оскините, нови превозници и преработени превозници
 • Најбрзиот и најпознатите заврши сооднос спектар во индустријата од 2.47-7.17
 • Користење специфични колекции
  • заптивки & лежишта
  • Интер-осовина Диференцијални Делови
  • сврзувачки елементи
  • библиотеки & изолација
  • Целосно Главен диференцијален собранија
  • заптивки
  • лежишта
 • диференцијални Делови
  • Менувач колекции
  • спирален диск & управувано брзини
  • Внесете Валове & преку Валове
  • пајаци, Страна Брзини и крило запчаници
 • Кожуси и осовина Валове
  • Обновеното колекции
  • Инсталирајте колекции
  • оска шахтите

Роквел Meritor Имајќи колекции, безшумен и вибрации, пајаци, брзини оска, моќ делител делови, превозници, прачки вртежен момент, чаури, u-зглобовите, диференцијална куќишта, тандем оски и 6x6 на и надвор од патот камиони и возила.

Ние сме ви едно пренос делови продавница!

гаранција

Преноси изградена од страна на Про Gear се опфатени со една година, неограничен гаранција километражата. *види
гаранција. Сите други гаранции кои се на производителот.

Јавете се во нашата експерти денес 877-776-4600! Ќе ми биде драго дека си направил!